ABUS Mechanical 158/50HB50 50mm Combination Padlock (4-Digit) Long Shackle
Product image 1
The ABUS 158/50HB50 Long Shackle Combination Padlock has the following specification:
Overall Width: 51mm
Shackle Diameter: 8mm
Shackle Clearance: Horizontal: 25mm, Vertical: 57mm.
Overall Height: 120mm.
Overall Body Thickness: 23mm.
The ABUS 158 Series Combination Padlock with a solid die-cast zinc body and a hardened steel shackle. 3-digit (40mm), 4-digit (50mm), or 5-digit (65mm) resettable combination where you can set your own PIN.
Manufacturer Part No: 08396
Product Information
Shipping & Returns
Description
Overall Width: 51mm
Shackle Diameter: 8mm
Overall Height: 120mm.
Overall Body Thickness: 23mm.
Manufacturer Part No: 08396
ABUS Mechanical 158/50HB50 50mm Combination Padlock (4-Digit) Long Shackle | MTN SHOP