BLACK + DECKER BCSS18D1 Shear Shrubber 18V 1 x 2.0Ah Li-ion
Product image 1
1 / 7
The BLACK + DECKER BCSS18D1 Shear Shrubber 18V has a lightweight, ergonomic design for comfort during prolonged usage.
Part of the BLACK+DECKER 18V lithium-ion system. One battery system, endless possibilities.
Supplied with: 1 x Shear Blade, 1 x Trimmer Blade, 1 x 18V 2.0Ah Li-ion Battery and 1 x Charger.
Specifications:
Trimmer Blade Length: 20cm.
Trimmer Blade Gap: 8mm.
Run Time: 60 minutes.
Manufacturer Part No: BCSS18D1-GBManufacturer Part No: BCSS18D1-GB
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Specifications:
Trimmer Blade Length: 20cm.
Trimmer Blade Gap: 8mm.