HiKOKI RB36DA/JLZ Multi-Volt Blower 36V 1 x 2.5Ah Li-ion
Product image 1
The HiKOKI RB36DA/JLZ Multi-Volt Blower is supplied with:.
1 x 18/36V 5.0/2.5Ah Multi-Volt Li-ion Battery*
1 x UC18YSL3 Charger.
*Multi Volt batteries for high power output similar to mains powered tools. Batteries are compatible with existing Hitachi/HiKOKI 18V tools.
Specification:
Air Speed: 0-24,000/min.
Air Flow: 0-680m³/hr.
Overall Length: 940mm
Weight: 2.8kg
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
1 x UC18YSL3 Charger.
Specification:
Air Speed: 0-24,000/min.
Air Flow: 0-680m³/hr.
Overall Length: 940mm